+90 212 635 3636 info@felahturizm.com
+90 212 635 3636 info@felahturizm.com

Örnek Umre Turu Programları

10 GÜNLÜK ÖRNEK TUR PROGRAMI

 
  • 1. Gün: MEDİNE’YE UÇUŞ Havalimanında Dış Hatlar Terminalinde İşrak Turizm masasında belirtilen saatte buluşma. Kısa bilgilendirme, pasaportların teslim edilmesi ve yurt dışı çıkış harc pulu alındıktan sonra pasaporttaki ilgili bölgeye yapıştırılacaktır. Hemen sonrasında valizlerle birlikte uçağa biniş işlemlerinin gerçekleştirip uçağa biniş. Tahmini üç saatlik yolculuğun ardından Medine’ye varış. Pasaport işlemlerinden sonra valizlerin teslim alınması ve İşrak Turizm personeli tarafından karşılama. Bütün grup toplandıktan sonra otele hareket, Otele yerleşme ve kısa istirahat. Kısa molanın ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve Mescid-i Nebevi’ye hareket ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’i selamlama. Serbest zaman. Otelimizde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.
  • 2. Gün: CENNETÜL BAKİ Sabah namazının ardından rehberin Mescid-i Nebevi’de belirlediği noktada buluşma ve sadece erkekler için açılan Cennetul Baki Kabristanlığının ziyareti ve otele dönüş. Otelde alınan kahvaltının ardından, Serbest zaman (Allah c.c. ibadetleri kabul etsin.) Akşam yemeği otelde ve geceleme.
  • 3. Gün: MEDİNE ZİYARETLERİ Otelde alınan kahvaltının ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 07:00 – 07:30 saatleri arasında Medine ziyaretleri için hareket. İlk olarak İslam tarihinin ikinci büyük savaşı olan Uhud Gazvesinin yapıldığı meydanı, Okçular Tepesi ve Hz.Hamza’nın kabrininde bulunduğu Uhud Şehitliğini ziyaret ve bilgilendirme. Ardından Efendimiz (s.a.v.)’e namaz esnasında nazil olan vahiy üzerine yüzünü İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa’dan Kabe’ye döndürdüğü Mescid-i Kıblateyn Camii’nin ziyareti ve bilgilendirme. Daha sonra İslam tarihinin üçüncü büyük savaşı olan Hendek Gazvesinin yapıldığı 7 Mescidler alanını ziyaret ve bilgilendirme. Ardından Takva üzerine bina edilen ilk mecid Mescid-i Kuba’yı ziyaret ve bilgilendirme. Daha sonra ilk cuma namazının kılındığı yer olan Cuma Mescid-ini aracımızla ziyaret ediyoruz ve yaklaşık 3 saatlik turumuzun ardından otele dönüş. Serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.
  • 4. Gün: MEDİNE’DEN MEKKE’YE GEÇİŞ Otelde alınan kahvaltının ardından, buluşma öncesi odalarda eşyaların toplanması ve umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 12:00 – 12:30 saatleri arasında otelden hareket. Öncelikle Zülhuleyfe Mescidinde 2 rekat ihram namazının kılınması ve umre için niyet edilmesinin akabinde Mekke’ye hareket. Yaklaşık olarak 5 saatlik yolculuk sonrası Mekke’ye varış. Otelde giriş işlemlerinin yapılması ve kısa bir istirahat. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte lobide buluşma ve Umre için Kabe’ye, Haremi Şerife hareket. İlk Kabe’yi gördüğümüz anda edeceğimiz duaları Allah c.c. kabul etsin. Umre’nin farzı olan 7 şavttan oluşan Tavaf vazifesinin yapılması ve iki rekat Tavaf namazının kılınması, hemen sonrasında Umre’nin şiarı olan Safa ve Merve tepesinin arasında 7 defa S’ay vazifesinin yapılması ve saç kesiminin ardından ihramdan çıkılarak Umre görevi sona ermektedir. Otele dönüş, serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.
  • 5. Gün: SERBEST GÜN
  • 6. Gün: MEKKE ZİYARETLERİ Otelde alınan kahvaltının ardından, rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 07:00 – 07:30 saatleri arasında Mekke ziyaretleri için hareket. İlk olarak Hz.Ebu Bekir ve Efendimiz (s.a.v.)’in Hicret esnasında müşriklerden gizlendiği Sevr Dağı’nın eteklerinde bilgilendirme. Ardından Efendimiz (s.a.v.)’in Veda Hutbesini okuduğu ve Haccın olmazsa olmazlarından olan Arafat Meydanı Rahme Tepesinin eteklerinde bilgilendirme. Daha sonra aracımızla Müzdelife’nin ve Mina’nın görülmesi, bilgilendirilmesi. Akabinde Efendimiz (s.a.v.)’in Risalet elbisesini giydiği Hira Mağarasını da içinde barındıran Nur Dağı’nın eteklerinde bilgilendirme. Ardından Efendimiz’in dedesi Abdulmuttalip, eşi Hz.Hatice annemiz, amcası Ebu Talip’in kabirlerinin de bulunduğu Cennettul Mualla kabristanlığının aracımızla görülmesi, bilgilendirme ve akabinde Efendimiz (s.a.v.) Cinleri İslam’a davet ettiği bölgede kurulmuş Cin Mescidinin aracımızla görülmesi ve otele dönüş. Serbest zaman, otelde alınan akşam yemeğinin ardından geceleme.
  • 7. Gün: HUDEYBİYE UMRESİ Otelde alınan kahvaltının ardından, umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 16:00 – 16:30 saatleri arasında otelden hareket. İslam tarihinde önemli bir yeri olan ve aynı zamanda mikad sınırı olan Hudeybiye barış antlaşmasının yapıldığı bölgeye varış, ziyaret ve bilgilendirmenin akabinde umre için iki rekat ihram namazının kılınması ve niyetler edildikten sonra Haremi Şerife hareket. Umre vazifelerinin yapılmasının ardından otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.
  • 8. Gün: SERBEST GÜN
  • 9. Gün: TEN’İM UMRESİ Umre için hazırlanma (ihram elbisesinin giyilmesi) ardından rehberimizin belirlediği saatte lobide buluşma ve tahmini olarak 21:00 – 21:30 saatleri arasında otelden hareket Ten’im Mescidine varış, ziyaret ve bilgilendirmenin akabinde umre için iki rekat ihram namazının kılınması ve niyetler edildikten sonra Haremi Şerife hareket. Umre vazifelerinin yapılmasının ardından otele dönüş, akşam yemeği ve geceleme.
  • 10. Gün: TÜRKİYE’YE DÖNÜŞ Otelde alınan kahvaltının ardından, uçak hareket saatine göre rehberimizin belirlediği saatte otelden çıkış yapmış ve harekete hazır halde lobide buluşma. Cidde Havalimanına hareket. Uçağa biniş. Tahmini üç buçuk saatlik yolculuğun ardından Allah’ın izniyle Türkiye’ye varış. Türkiye’ye Hoşgeldiniz.